Vojtech Rušin otvára nový projekt popularizácie vedy


Spoločnosť ARTEM 5. februára začína ojedinelý projekt predstavovania osobností slovenskej vedy na vybraných vernisážach umeleckých výstav.

Vo štvrtok 5. februára o 18. h v priestoroch Pálffyho paláca na Zámockej ulici v Bratislave slávnostne otvoria výstavu maľby a grafiky Mariána Komáčeka pod názvom

MARIÁN KOMÁČEK – Cesta filozofa (Všetko je možné do päťdesiatky)Hosťom vernisáže bude aj astronóm RNDr. Vojtech Rušin, DrSc. z Astronomického ústavu SAV v Tatranskej Lomnici, ktorý na výstave predstaví svoju knihu Slnko – naša najbližšia hviezda a priblíži účastníkom svoje najnovšie objavy a zážitky z ciest za zatmeniami Slnka...

Vojtech Rušin je organizátorom desiatok domácich i medzinárodných projektov, držiteľom významných ocenení, v tomto roku vyznamenania Pribinov kríž II. triedy. Autor viacerých kníh a odborných materiálov. Planétka 2639 nesie názov "Rušin".

Spoločnosť ARTEM realizuje tento projekt v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied. V kultúrnom programe na vernisáži vystúpi Adriena Bartošová.

Obrázky:


Vojtech Rušin doma vo Vysokých Tatrách...Pozvánka na výstavu...
Dátum a čas: 15.6. 2024 17:19:03 CEST
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!