Vojtech Rušin v Nočnej pyramíde


V sobotu 2. mája o 22.30 h bude hosťom Nočnej pyramídy na Rádiu Slovensko 1 astronóm Vojtech Rušin. Reč bude o M. R. Štefánikovi, od ktorého smrti uplynie v pondelok 4. mája 90 rokov.

Milana Rastislava Štefánika vníma verejnosť ako štátnika, generála, ale jemu pritom v hlave vírili desiatky nápadov, o ktorých mnohí ani nevedia. Patent na premietanie farebných filmov, patent na automatickú výhybku... a k tomu nesmierny záujem o astronómiu. Milan Rastislav Štefánik a jeho cesty za pozorovaním Slnka, jeho záujem o vlastné observatórium, o pravidelné meteorologické pozorovanie, budú témou sobotňajšej Nočnej pyramídy na Rádiu Slovensko. Do Štefánikovho astronomického sveta pri príležitosti 90. výročia úmrtia tejto osobnosti poslucháčov Rádia Slovensko 1 pozýva moderátorka Ivana Ilgová a jej hosť - tatranský astronóm Vojtech Rušin z Astronomického ústavu SAV, autor kníh o Štefánikovi – astronómovi. Nočná pyramída v sobotu 2. mája otvára svoje brány o 22.30 h.

Želáme vám príjemné počúvanie!

Obrázky:
Astronóm Vojtech Rušin.Milan Rastislav Štefánik (obrázok prevzatý zo stránky http://www.mati.zakopane.pl/pinkwart/slowacja/postacie.htm)
Dátum a čas: 28.5. 2023 05:21:17 CEST
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!